052-500-5850

התקשרו עכשיו

אגרת אפוסטיל

זקוקים לחותמת אפוסטיל? חשוב שתדעו כי ברוב המקרים הנפוצים תצטרכו לשלם אגרה. כנסו לראות איך עושים את זה בקלות

אם אי פעם הייתם צריכים להגיש מסמך רשמי לשימוש בחול, סביר להניח שנתקלתם במונח אפוסטיל“. אפוסטיל היא חותמת או תווית המאשרת את אותנטיות המסמך לשימוש במדינות החברות באמנת ההאג. תהליך זה נועד לפשט את ההליכים להכרה במסמכים בינלאומית, אך הוא כולל גם אגרה שצריך לשלם. אז איך עושים זאת בקלות? קראו הלאה.

הכרת הצורך באפוסטיל לפני שנתחיל, חשוב להבין מתי ולמה אנו צריכים אפוסטיל. בכל פעם שמסמך משפטי כמו תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת בגרות דיפלומה או אף מסמך מסחרי צריך להיות מוכר במדינה אחרת, יש צורך באישור אפוסטיל. האישור מאשר שהחתימות על המסמך הן אותנטיות ומאפשר את השימוש במסמך בחול ללא צורך בלגליזציה נוספת.

חשוב לדעת שכל תעודה מחייבת תשלום אגרה בטח אם מדובר במדינה שחברה באמנת האג, ( אגב אם המדינה שאתם זקוקים עבורה לחותמת אפוסטיל לא חברה באמנת האג אין צורך לשלם עבור החותמת) אז איך משלמים למי ומתי ? בואו נסביר בקצרה..

תהליך התשלום והעלות עבור חותמת אפוסטיל,

יש להיכנס לשרת התשלומים הממשלתי. העלות עומדת על 38 שח לכל מסמך. חשוב לציין שהתשלום נדרש רק עבור מסמכים המיועדים למדינות חברות באמנת האג.

איך בדיוק עושים את זה? התהליך פשוט וכולל מספר צעדים:

  1. היכנסו לקישור http://ecom.gov.il/counterspa/home/24/1/MFA_External_Payments_Apostille
  2. בחרו באופציה לתשלום אגרת אפוסטיל: בדרך כלל, יש תפריט או דף ייעודי שבו תוכלו לבחור את סוג השירות שאתם מחפשים במקרה שלנו, אגרת אפוסטיל.
  3. מלאו את פרטי התשלום: תתבקשו להזין את פרטי התשלום שלכם. זה יכול להתבצע באמצעות כרטיס אשראי או שיטות תשלום אלקטרוניות אחרות שהאתר תומך בהן.
  4. הזינו את פרטיכם לפי המתבקש מכם בדקו ואשרו את התשלום.
  5. לפני שאתם מסיימים את התהליך, וודאו שכל הפרטים שהזנתם נכונים ולחצו על כפתור האישור לביצוע התשלום. לאחר שהתשלום התבצע בהצלחה, יש לשמור את האישור על התשלום. בדרך כלל, תקבלו קבלה או אישור תשלום בדואל, אשר יש להציג כחלק מהתהליך לקבלת האפוסטיל על המסמך המבוקש

לסיכום:

התהליך לקבלת חותמת אפוסטיל כולל שלב של תשלום אגרה. עלות האגרה היא 38 שח למסמך, והיא נדרשת עבור מסמכים המיועדים למדינות החברות באמנת האג. בזכות האפשרות לבצע את התשלום אונליין דרך שרת התשלומים הממשלתי, התהליך נעשה פשוט ונגיש יותר מתמיד. אם אתם זקוקים לאפוסטיל, פשוט עקבו אחרי השלבים הנל, ותוכלו להתמודד עם חלק זה בקלות וביעילות ,כדאי ואף רצוי לשלם מראש ולחסוך זמן יקר.

לא מסתדרים?

פנו אלינו ונשמח לעזור

0525005850 שלום ברזני

שירותי אפוסטיל משרד החוץ

פתחו שיחה
1
הי איך נוכל לעזור לך?
מרכז הפניות שלום ברזני
הי
איך אפשר לעזור לך?